Szkolenie „Opatrunki specjalistyczne – z czym do rany?”

26.03.2019

Dzięki staraniom Studenckiego Koła Naukowego Pielęgniarek w dniu 20 marca 2019 roku w Instytucie Medycznym, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku, odbyło się szkolenie skierowane do studentów kierunku pielęgniarstwo pn. „Opatrunki specjalistyczne – z czym do rany?”, które zostało przeprowadzone przez konsultanta medycznego firmy PAUL HARTMANN POLSKA Sp. z o.o. Pana Krzysztofa Sumińskiego.

Szkolenie spotkało się z dużym zainteresowaniem, wzięło w nim udział 49 studentów pielęgniarstwa, studiów licencjackich i magisterskich.

Spotkanie dostarczyło studentom specjalistycznej wiedzy na temat procesu gojenia się ran, a także możliwych powikłań. Omówiono wskazania do zastosowania specjalistycznych i nowoczesnych opatrunków u chorych z tzw. ranami przewlekłymi. Studenci mieli możliwość dokładnego zapoznania się z każdym z prezentowanych opatrunków, a na koniec szkolenia, otrzymali certyfikaty uczestnictwa.

Ostatnia modyfikacja: 26-01-2018
Utworzone przez: Wojciech Pajestka